BOYUN EĞECEĞIMIZI ZANNETMEYIN!

weare595Bizler Maliye Bakanlığında çalışırken 17 Eylül 2013 günü işini kaybeden 595 temizlik işçisi kadınız. Devlet bizi işten çıkardı ve işimiz taşeron firmaların eline geçti ama Devletin bundan en ufak bir mali kazanımı bile olmadı. Bizlerin aylıkları da hep 300 ila 600 Euro arasında değişmekteydi. Bizi bir sayı ya da rakam değiliz, bizler insanız.

Biz bu uygulmaya boyun eğmedik. 17 Eylül’den bu yana sürekli sokaklara çıktık ve işlerimizi geri istedik, hayatlarımızı geri istedik.

Devlet haklı mücadelemizi terk etmemiz için her türlü yolu denedi. 50-60 yaşlarında korunmasız kadınların özel polis kuvvetleri (MAT) tarafından dövüldüğü görüntüler dünya basınınında yayınlandı. Aramızdan pek çok kişi polisin bu orantısız saldırısının ardından hastanelere götürülmek zorunda kaldı.

Bizler kararımızı onurumuzdan yana verdik. On aylık bir mücadele, aynı zamanda on aylık bir yoksulluk ve on aylık bir dolu sıkıntı demekti. Ama mücadelemize devam ettik. Talebimiz çok açık: İnsanca yaşama hakkı.

Bir dayanışma dalgası tüm ülkeye yayıldı. İşçiler, işsizler, öğrenciler, emekliler, sanatçılar mümkün olan tüm araçlarla bize olan desteklerini gösterdiler.

Yunanistan mahkemeleri bizi haklı buldu ama hükümet buna rağmen yargının kararına saygı duymayı ve kararın gereğini yerine getirmeyi reddetti. Bizlerin onurumuzla yaşamaktan yana tavır almamız hükümeti bizden intikam alma gayretine sevk etti.

DAYANIŞMA HALKIN SİLAHIDIR. İnsanca ve onurlu bir yaşam için verdiğimiz mücadelemizden yana olan herkesi bizlerle dayanıştıklarını göstermeye çağırıyoruz. Sizleri bu metni imzalamaya ve imza toplamamıza yardımcı olmaya çağırıyoruz. Bu, Hükümeti kendisine başka herhangi bir mali külfet dayatmayan yargı kararını yerine getirmeye zorlayacaktır.

HEP BIRLIKTE BU SIYASI ZORBALIĞI DURDURABILIRIZ.


Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s